Pompa ciepła: gdzie jej szukać w opolskim?

Osobiście, szanuję bardzo i podziwiam ludzi, którzy oprócz tego, że coś deklarują, to jeszcze wprowadzają to w życie. Są ludzie, którzy coś świetnie nakreślają w teorii, ale jeśli chodzi o czyny, z tym jest trochę gorzej. Dlatego, gdy moja koleżanka powiedziała, że koszty budowy jej domu wzrastają o kolejna niemałą kwotę nie wiedziałam co myśleć.

Czy warto instalować w domu pompę ciepła?

pompy ciepła opolskieDopiero później dowiedziałam się, że Kinga z Maćkiem planują zamontować u siebie w domu pompę ciepła. Oczywiście, nie miałam pojęcia czym dana pompa w ogóle jest. By rozmawiać z Kiną musiałam co nie co wiedzieć. Już za moment wiedziałam, że pompy ciepła są najbardziej ekologiczne, gdyż oszczędza się przy nich paliwa kopalniane i redukuje emisję CO2 do atmosfery. Pompy ciepła, w niektórych wypadkach mogą być drogie i mogą wymagać dodatkowych zezwoleń, ale za to mają bardzo niskie zużycie energii i koszty ogrzewania. Taka pompa potrzebuje energii elektrycznej, praktycznie, tylko na rozruch. Potem pobiera ciepło z wody gruntowej czy powietrza, w zależności od rodzaju. Dzięki niektórym pompom możliwe jest chłodzenie budynków latem, o czym też usłyszałam niechcący od Kingi. Nie znając tematu pomyślałam, że to dodatkowy luksus. A to nie luksus tylko możliwość. Zaczęłam się zastanawiać czy może w moim własnym domu czegoś takiego nie zainstalować. Też zaczynałam budowę w tym roku. Wpisałam pompy ciepła opolskie i sprawdziłam, która firma się tym u nas zajmuje. Ja miałam trochę inne pobudki, bo zawsze po prostu chciałam mieć mniejsze rachunki za prąd.

Ale to też jest argument. Zazwyczaj najpierw trzeba zainwestować i włożyć by móc coś wyjąć. I w przypadku pomp tak jest. Włożone pieniądze procentują i zwracają się po jakimś czasie inwestorowi i środowisku. Postanowiłam porozmawiać o tym z mężem. Jest mądrym człowiekiem i na pewno wybierzemy jakąś dobrą opcję.