Poprawne mocowania ładunku

Wybierając się po raz pierwszy w dłuższą trasę wyładowaną po brzegi przyczepą, pojawia się problem zabezpieczenia ładunku. Zrobienie tego za pomocą specjalistycznych elementów sprawi, że nie obluzuje się on. Dzięki temu zabezpieczymy go przed ewentualnym zniszczeniem i bezpiecznie dojedziemy do celu, nie martwiąc się o jego stan.

Jak wykorzystać klamry mocujące?

szakleNajbezpieczniejszym rozwiązaniem w transporcie ciężkich ładunków na duże odległości, będzie użycie specjalnych taśm lub lin. Sprawdzą się również łańcuchy, jeżeli ładunek jest odpowiednio zapakowany. Do ich umocowania posłużyć mogą karabińczyki albo szakle. Te drugie to specjalistyczne klamry. Produkowane są w kształcie litery „U” lub podkowy, których zamknięcie tworzy śruba. Dzięki jej zastosowaniu mamy pewność, że łańcuch mocujący nie może się wyślizgnąć. Jest to rozwiązanie, które transport dzieli z budownictwem. Tam również wszelkie ciężkie materiały zabezpieczane są właśnie za pomocą szakli. Za ich użytkowaniem przemawia trwałość elementów, a także ich odporność na warunki atmosferyczne. Dobrze wykonane elementy, nie będą podatne na działanie korozji. Przy wyborze odpowiednich klamer, pamiętać należy, że tylko wysoka jakość ich wykonania zapewni bezpieczeństwo ładunku podczas transportu. Przy kupnie szukać więc trzeba szakli atestowanych. Ma się dzięki temu pewność, że wykonane one zostały zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa.

Transportując duży ładunek na dużą odległość, zadbać należy o jego poprawne mocowanie. Użycie odpowiednich narzędzi sprawi, że nie będzie on stanowić zagrożenia, a także nie ulegnie uszkodzeniom. Jednym z rozwiązań, które to gwarantują, jest zastosowanie szakli, które sprawdzają się nie tylko w transporcie, ale i budownictwie.