Potrzebowałam pracy, jako opiekunka w Niemczech

Zdecydowałam się wyjechać do pracy za granicę. Do tej pory nigdy nie szukałam pracy poza granicami naszego kraju, dlatego nie wiedziałam od czego powinnam zacząć. Zależało mi na tym, aby trafić na uczciwe oferty. Bałam się, że dam się na coś „naciąć”. Na szczęście przyjaciółka poleciła mi bardzo dobrą agencję pracy. Zapewniła mnie ona, że z pewnością znajdę tam, coś dla siebie.

Dostałam uczciwą ofertę pracy w Niemczech

oferty pracy dla opiekunów osób starszych w niemczechUdałam się do poleconej przez przyjaciółkę agencji pracy. Miła pani, która przyjęła mnie w biurze, pokazała mi oferty pracy dla opiekunów osób starszych w Niemczech. Mam duże doświadczenie w tym zawodzie, dlatego bez problemu znalazłam coś odpowiedniego dla siebie. Była to uczciwa praca przy starszym małżeństwie, które potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych. Z tego co wyczytałam w ogłoszeniu praca nie była ciężka, za to bardzo dobrze płatna. Uznałam, że to coś dla mnie i od razu zaczęłam załatwiać formalności związane z wyjazdem do pracy. Pracownika agencji wszystko mi wytłumaczyła. Dowiedziałam się od niej, jakie dokumenty muszę załatwić, żeby legalnie pracować w Niemczech. Nie było to na szczęście skomplikowane i udało mi się załatwić wszystko w ciągu kilku dni. Już na początku przyszłego miesiąca mogłam zacząć pracę w Niemczech. Byłam bardzo zadowolona z objętego przeze mnie stanowiska.

Bez problemu radziłam sobie z opieką nad tą starszą parą. Dodatkowo nie było między nami bariery językowej, ponieważ znałam ten język. Ucieszyły mnie także zarobki. Jestem przekonana, że w naszym kraju nigdzie nie dostałabym tak wysokich zarobków. Najważniejsze jednak było dla mnie, że praca była legalna i na miejscu nic mnie nie zaskoczyło, ponieważ warunki zatrudnienia zgadzały się z tymi przedstawionymi w ofercie.