Pracownicy do wynajęcia

Leasing pracowniczy to potocznie nazywani pracownicy do wynajęcia, którzy wypożyczani są z firm macierzystych do firm zewnątrznych. Usługi outsourcingowe są coraz bardziej popularne w Polsce i wiele firm decyduje się właśnie na takie rozwiązania, aniżeli na tworzenie nowych stanowisk wewnątrz firmy.

Czym jest outsourcing?

leasing pracowniczyOutsourcing można rozumieć na wiele sposobów. Według ogólnej definicji jest to świadczenie usług przez firmę zewnętrzną. Firmy, które nie chcą tworzyć nowych stanowisk pracy wewnątrz swoich struktur mogą zatrudnić pracownika na zasadach outsourcingowych, co pozwala na oszczędność czasu – związanego z obsługą kadrowo-płacową pracownika, jak i pieniędzy. Usługi outsourcingowe świadczone są również w zakresie komunikacji z klientami, obsługi kadrowo-płacowej, księgowej, czy technicznej i doradczej w przypadku, gdy chcemy zasięgnąć porady specjalisty w danej dziedzinie. Leasing pracowniczy jest rozumiany powszechnie jako delegowanie własnych zatrudnionych pracowników na rzecz pracy w innej firmie. Taka forma zatrudniania pracowników w Polsce staje się coraz bardziej popularna i wykorzystywana. Jak jednak wynika z przeprowadzonych do niedawna badań – wiele firm ma obawy, czy taka forma przyjmie się na rynku i czy jest skuteczna i opłacalna z punktu widzenia pracodawcy, który pożycza swojego pracownika.

Aby outsourcing pracowniczy mógł dojść do skutku firmy muszą spełnić następujące warunki: musi dojść do zawarcia umowy pomiędzy firmą, w której pracuje pracownik, a firmą która go wypożycza – w umowie tej zawarte są wszystkie informacje na temat praw i obowiązków pracownika takie jak prawo do urlopu, ilość dni bezpłatnego urlopu, czy również wynagrodzenie pracownika. Warto więc przeanalizować wszystkie aspekty takiej formy zatrudnienia.

Więcej znajdziesz na http://www.paretti.pl