Pracownicy na wynajem krótkoterminowy

Małe lub średnie firmy często nie decydują się na realizację dużych zamówień ze względu na brak pracowników. Duże zlecenia mogą zdarzać się nieregularnie, dlatego zatrudnianie dużej liczy pracowników przez cały rok jest nieopłacalne. Agencje pracy posiadają pracowników, których można wynająć na krótki okres i zapłacić im za czas, w którym wykonują tylko jedno duże zlecenie. To najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Wynajem krótkoterminowy pracowników

wynajem pracowników toruńPracownik, który jest wynajmowany posiada umowę o pracę z agencją pracy. W chwili, gdy firma wynajmuje pracownika, pokrywa wszystkie koszty utrzymania pracownika za dany okres czasu oraz opłaca prowizję dla agencji pracy. Jeżeli interesuje nas wynajem pracowników Toruń to dobre miejsce, ponieważ wybór pracowników jest duży. Mowa o kwalifikacjach oraz doświadczeniu zawodowym. Firmy korzystają z tego rozwiązania w momencie, w którym otrzymują większe niż zwykle zlecenie. Pozwala to na elastyczne zarządzanie pracownikami oraz czasem ich pracy. Jest to najbardziej etyczne rozwiązanie, ponieważ wynajmowany pracownik cały czas jest objęty umową o pracę, jednak nie z firmą, w której wykonuje zlecenia. Każdy pracownik jest przeszkolony z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Konieczne jest jednak wdrożenie go do wykonywanej pracy. W późniejszym czasie można wynajmować jednego pracownika kilkukrotnie, dzięki czemu szkolenie nie jest wymagane.

Wynajem pracowników to rozwiązanie szczególnie często wykorzystywane w dużych miastach, gdzie występuje tak zwana rotacja w miejscu pracy. Dzięki temu, że pracownika można wynająć na krótki okres, nie ma problemu z nieobsadzonymi stanowiskami pracy. Przedsiębiorstwa nie mają przestojów, które zarówno w krótkiej, jak i dłuższej perspektywie oznaczają brak zakładanych dochodów.