Profesjonalna obsługa rachunkowa

Rynek usług jest doskonale rozwinięty w wielu branżach, bez których ciężko byłoby funkcjonować przedsiębiorcom. Przeważnie korzystają oni z usług transportowych i księgowych, bo są najpopularniejsze i stosunkowo tanie.

Co obejmuje obsługa biura księgowego?

obsługa księgowa gdańskNie każdy przedsiębiorca musi się znać na rachunkowości, ale każdy musi ja prowadzić w swojej firmie. Dzięki niej może rozliczać działalność względem Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Są dwie możliwości na jej prowadzenie : za pomocą biura rachunkowego lub samodzielnej księgowej zatrudnionej w firmie. Jeżeli decyduje się na zatrudnienie nowego pracownika, to musi się liczyć ze sporymi kosztami, ponieważ główny księgowy zarabia od trzech do nawet pięciu tysięcy złotych netto. Jeżeli preferowana jest obsługa księgowa Gdańsk jest miejscowością, w której działa nawet kilkadziesiąt profesjonalnych biur świadczących takie usługi. Polegają one na kompleksowym prowadzeniu księgowości, kadr, plac i coraz częściej także doradztwa podatkowego w zakresie prowadzonej działalności. W biurach pracuje nawet kilku głównych księgowych, dzięki czemu jednocześnie jest obsługiwanych nawet kilkaset firm. Ponadto zatrudnieni są kadrowi, którzy odpowiadają za sprawy pracownicze, czyli sporządzanie listy płac, uzupełnianie teczek osobowych pracowników na umowach w firmach klientów czy wystawianiem wszelkich zaświadczenie i druków dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do zadań głównych księgowych należy natomiast prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów oraz pełnych ksiąg.

Z każdym rokiem przybywa nowych klientów, którzy nawiązują współpracę z biurem rachunkowym, ponieważ jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż zatrudnianie nowego pracownika w firmie. Jest to najlepsza forma księgowości dla małych firm.