sala zabaw w przedszkolu

Przedszkole – publiczne czy prywatne?

Co roku kiedy zbliża się wrzesień, a wraz z nim zaczyna się rok szkolny, przez media przetacza się dyskusja na temat tego, czy lepsze są w Bydgoszczy przedszkola państwowe czy prywatne.

Przedszkole musi być bezpieczne.

sala zabaw w przedszkoluObie opcje mają swoich zwolenników, którzy uważają, że ich rozwiązanie jest najlepsze. Zazwyczaj kierują się oni tylko swoim doświadczeniem. Jeśli posłali swoje maluchy do publicznego przedszkola i dzieci są z niego zadowolone, to twierdzą, że prywatne nie oferują niczego więcej, a jeśli dzieciaki dobrze radzą sobie w prywatnej placówce, to twierdzą, że w państwowej nie miałyby takich możliwości rozwoju. Jak jest naprawdę? Nie można jednoznacznie stwierdzić, które rozwiązanie jest najlepsze. Wszystko zależy od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest samo dziecko. Jedno lubi się bawić w dużych grupach, a inne woli spędzać samotnie czas. Jedno jest bardzo pewne siebie, energiczne i chętnie nawiązuje znajomości, a drugie wymagają większej uwagi i czasu na wykonanie polecenia. Wybór placówki powinien mieć to na uwadze. Prywatne przedszkole zwykle ma mniejsze grupy, więc jest lepsze dla dzieci bardziej wymagających. Po drugie, każde przedszkole jest inne i należy oceniać konkretną placówkę, a nie ich zbiór. Może być rewelacyjne państwowe przedszkole, jak i bardzo złe prywatne i odwrotnie- bardzo dobre prywatne i bardzo złe państwowe.

Warto jest zapytać rodziców o opinie na temat tego, czy to przedszkole jest według nich najlepsze, a ich dzieci są szczęśliwe. To pozwoli nam podjąć właściwą decyzję względem naszego malucha.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *