Regały półkowe

Regały półkowe jako pomysł na biznes

Nie ma złego pomysłu na biznes. Jeśli coś wydaje się głupie, ale się sprzedaje, to znaczy, że nie jest głupie. Może nikt nie myśli o regałach sklepowych jako o dobrym pomyśle na biznes, ale tym lepiej dla mnie.

Regały półkowe dobrze się sprzedają

Regały półkoweJeśli wchodzimy do sklepu to zwracamy uwagę na produkty, a nie na to gdzie one stoją, wiszą, czy leżą. Jest to jednak pozorne. Gdyby nagle kosmetyki wisiały na regałach, tak jak często wiszą gąbki i pumeksy, to nagle zaczęlibyśmy zwracać uwagę na prezentację. I znowu, jeśli pokazowe płytki ceramiczne w sklepie budowlanym ułożone byłyby jako płyty kompaktowe w sklepie muzycznym to coś by się nam nie zgadzało. Półki sklepowe są dla nas niezauważalne, dopóki wszystko wygląda tak jak należy, czyli tak jak się do tego przyzwyczailiśmy. Dlatego wszystko trzeba projektować tak, ni nie odwracało uwagi od towaru. Systemy regałów sklepowych są najczęściej zrobione z metalu, lub białej okleiny, czyli w kolorach neutralnych, na których wszystko dobrze wygląda. W zależności od towaru trzeba umieszczać na regałach haczyki, wieszaki, dodatkowe przeźroczyste przegródki np. często widuje się je w sklepach z kosmetykami, gdzie rodzaje dezodorantów czy kremów są przedzielane takimi plastikowymi przegródkami. Regały półkowe bardzo dobrze nadają się do takich drogerii, ponieważ mają półki z każdej strony, nie tylko po bokach, ale także od czoła regału, dzięki czemu zmieści się tam dużo więcej towaru. Możemy wykorzystać te mniejsze półeczki do wyeksponowania produktów objętych promocją, lub na nowości kosmetyczne. Takie regały mago to bardzo dobry pomysł na biznes, bo są bardzo ładne proste i uniwersalne, więc sprawdzą się w sklepach z różnych dziedzin. Pamiętajmy, że na zapleczu i w magazynach również musimy mieć regały sklepowe, żeby pomieścić zapasy produktów.

Najlepiej sprawdzą się tam regały wysokiego składowania, które są bardziej pojemne i większe niż standardowe regały. Każdy sklep na pewno kupi takie regały wysokiego składowania, szczególnie te, które sprzedają duży i ciężki towar.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *