rejestracja spółek

Rejestracja mojej spółki

Od dawna myślałam o tym, żeby założyć własny biznes. Jednak nie jest to przecież takie proste. Trzeba mieć cały biznesplan, fundusze, klientów, pomysł na reklamę i marketing. Nie znałam się na wszystkim, musiałam się wiele nauczyć. Miałam przynajmniej nieco lepiej na starcie.

Rejestracja spółek była trudnym przedsięwzięciem

rejestracja spółekOtrzymałam spadki od mojej dalszej rodziny z Krakowa, więc miałam jakieś fundusze na start. To jednak nie wystarczyło i wiedziałam, że będzie mi potrzebny kredyt. Wtedy też pomyślałam o tym, że może bym wzięła wspólnika. Dzięki temu łatwiej byłoby wszystko osiągnąć. Miałabym więcej środków finansowych, dodatkowa osobę do pomocy, więc miałoby to same zalety, więc zakładanie spółek mi się podobało. Wiedziałam, ze czeka mnie szybka rejestracja spółek w Krakowie, ale to mnie nie przerażało. Wiedziałam jak powinna wyglądać obsługa prawna firm, bo sama kiedyś pracowałam w księgowości i zajmowałam się klientami. Musiałam tylko znaleźć osobę, która będzie chciała ze mną taką spółkę założyć. Na szczęście rejestracja spółki nie jest przerażająca, a sama spółka jest dobrym biznesem. Nie szukałam zatem długo dobrego wspólnika dla siebie. Mój znajomy powiedział mi, że jego kolega właśnie się zastanawiał nas założeniem własnej firmy, więc taka propozycja była dla niego idealna. Znał się on na reklamie i marketingu, a i prawo pracy nie było mu obce. Uzupełnialiśmy się idealnie. Od razu przeszliśmy do rzeczy i poszliśmy zarejestrować naszą spółkę. Wszystko poszło tak gładko jak sądziłam, bo wiedziałam do kogo się udać, żeby wszystko zostało szybko załatwione.

Teraz zaczynamy już prowadzić własny interes. Jak na razie początki bywają trudne, jednak nie zrażamy się i idziemy dalej. W przyszłości na pewno będzie nam szło rewelacyjnie. Teraz musimy pomyśleć o tym, żeby znaleźć więcej nowych klientów, wtedy na pewno będzie z górki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *