Rekomendowana maska antysmogowa

Wbrew temu co twierdzą niektórzy, maski przeciwpyłowe i antysmogowe noszone były przez wiele osób jeszcze przed restrykcjami sprzed roku. Powietrze w dużych miastach jest bowiem często zdecydowanie szkodliwe, do tego stopnia iż smog widoczny jest gołym okiem, i osadza się na parapetach niczym sadza.

Wygodne maski przeciwsmogowe

najlepsza maska z filtrem ffp2Maski chroniące przed smogiem i oparami spalinowymi są od dawna w generalnym użyciu, choć nabywcy wybierają wyłącznie te maski, które nie tylko chronią najlepiej, ale również są najwygodniejsze. Bodaj najlepsza maska z filtrem FFP2 jest obecnie najczęściej wybieraną maską do ochrony przed smogiem, pyłem i oparami samochodowymi. Owa maska osłania bowiem przed większością szkodliwych substancji w powietrzu, a jej skuteczność określa się na ponad dziewięćdziesiąt procent. Należy również do bardzo wygodnych masek, i może być bez trudu dopasowana do każdego rozmiaru głowy. Wewnętrzna część maski wyłożona jest folią, całkowicie odizolowującą zewnętrzne powietrze od twarzy osoby noszącej maskę. Jest to rozwiązanie dość stare, aczkolwiek nadal najskuteczniejsze w ochronie przed zagrożeniami lotnymi. Filtry maski mają atest jakości i certyfikaty medyczne, więc mogą być używane zarówno w maskach ogólnego przeznaczenia jak i w wariantach służących do użycia w pracy.

Mogą być wymienione z łatwością po zużyciu, i najczęściej mogą być bezpiecznie noszone przez tydzień, nim wymagają wymiany na całkowicie nowy filtr. Sama wymiana może być wykonana błyskawicznie, a filtry do owych masek dostępne są w niemal wszystkich sklepach z artykułami BHP. Są one zdecydowanie tańsze niż nawet najtańsze półmaski ochronne, dlatego też jedna maska dobrej jakości jest zwykle znacznie tańszą inwestycją niż maski jednorazowe, bez wymiennego filtra.