bramy segmentowe

Rodzaje bram – bramy segmentowe

Dzisiaj na swoim blogu postaram się przedstawić i opisać bramy. Bramy zazwyczaj gdzie mamy? Występować one mogą wyłącznie tylko w dwóch miejscach, to znaczy w garażu albo w naszym ogrodzeniu, biorąc pod uwagę tylko domy jednorodzinne i inne.

Bramy segmentowe unoszą się w pionie

bramy segmentoweA biorąc pod uwagę przemysł, to bramę możemy spotkać też w ogrodzeniu, ale i w magazynach. Pomimo tak mało miejsc zastosowania bram, można wyróżnić kilka rodzai bram i mogą one być zastosowane zarówno w garażach, magazynach, jak i w ogrodzeniach. Z uwagi na różne dostępne rozmiary. Przecież możemy zamówić określoną bramę z odpowiednimi wymiarami u producenta. Albo jak będziemy mieć szczęście to znajdziemy pasującą bramę na rynku. Możemy zatem wyróżnić na przykład bramy przesuwne, które polegają na tym, że przesuwają się w poziomie, tylko w jedna stronę, wzdłuż ogrodzenia lub budynku, przykładem takiej bramy mogą być bramy przeciwpożarowe. Dalej możemy wyróżnić bramy samonośne, które unoszą się do góry, pod skosem, nie dotykając ziemi. Następnie można wyróżnić bramy segmentowe, które unoszą się w pionie, do nich możemy zaliczyć bramy szybkobieżne czy też bramy rolowane. Brama rolowana polega na tym, że ich powierzchnia nie jest gładka tylko zrolowana, jak wachlarz. Bramy tego typu mogą mieć kraty rolowane, co oznacza, że w przypadku zamkniętej bramy i tak będziemy widzieć co jest w środku.

Dalej można wymienić bramy rozwierane, które otwierają się jak drzwi w domu. Mogą być jednostronne lub dwustronne. Tak więc jest duży wybór bram na rynku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *