paszowozy z mazowieckiego

Rozwój naszego gospodarstwa dzięki paszowozom

Od wielu lat prowadzę gospodarstwo, które odziedziczyłem po swoim dziadku a nawet po pradziadku. Wiadomo, że praca rolnika nie jest łatwa, chociaż doceniana też nie jest.

Paszowozy i inne nowoczesne maszyny

paszowozy z mazowieckiegoWiele osób uważa, że praca jaką wykonujemy jest lekka, a wydaje mi się, że ktoś mógłby się zdziwić. Trzeba wstać rano i późno się kłaść (szczególnie w lato). Praca jest ciężka, chociaż muszę przyznać, że dzisiejsze maszyny znacznie przyspieszyły ją a dodatkowo podniosły komfort. Ostatnio dostaliśmy dotację na rozwój naszego gospodarstwa jeśli chodzi o maszyny. Co więcej jako jeden z punktów, który dał nam możliwość przyznania dotacji jest fakt, że będziemy zwiększać ilość ziemi pod naszymi zarządami. Za te pieniądze zakupiliśmy sobie wozy paszowe, oraz nowe maszyny typu pług i talerze. Teraz zamierzamy zakupić dodatkowo nowy kombajn, ponieważ ten stary, który mamy jest już w stanie co najwyżej średnim a po co ma się to nam psuć ciągle? Lepiej kupić coś nowszego, jednak najnowsze też nie mają sensu, ponieważ do jakiejkolwiek naprawy musimy wzywać serwis, a w czasie żniw ciężko o dostępność ich z miejsca. Dlatego nie ma to sensu, jeśli nie stać Cię na wynajęcie prywatnego serwisu. Co więcej mogę powiedzieć to to, że póki co jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o paszowozy mazowieckie. Jesteśmy w naszej części mazowieckiego pierwsi, którzy sobie coś takiego kupili, i powiem szczerze, że zmniejszyło nam bardzo ilość pracy od rana. Do tej pory wszystko musieliśmy ręcznie robić, a w tym momencie automatyka robi za nas większość wcześniej wykonywanej pracy.

Powiem szczerze, że jestem wielkim zwolennikiem nowych technologii nie tylko w rolnictwie, ale i we wszystkich dziedzinach życia takich jak komunikacja, nawigacja itp.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *