Serwisowanie i naprawianie turbosprężarki

Tak zwane „turbo”, czyli turbosprężarka, to element, który podlega bardzo dużym obciążeniom, co może prowadzić do awarii. Wielu klientów nie chce kupować nowych elementów, i chce, aby został on zregenerowany. Dzięki temu, zaoszczędzą oni dość dużą ilość pieniędzy, a zregenerowana sprężarka będzie pracować w bardzo dobry sposób. Dzięki warsztatom, w których pracują fachowcy, regeneracja trwa także niedługo.

Regenerowanie i usuwanie uszkodzeń turbosprężarki

naprawa turbosprężarekOczywiście nie zawsze możemy fizycznie zanieść turbosprężarkę do naprawy, gdyż warsztat znajduje się daleko od naszego miejsca zamieszkania. Dlatego naprawa turbosprężarek odbywa się na odległość. Wysyłamy element za pośrednictwem kuriera, który dostarcza element do warsztatu, gdzie będzie on przebywał kilka dni. W tym czasie fachowcy oczyszczają i rozbierają kluczowe elementy sprężarki, w międzyczasie wyszukując uszkodzenia mechanizmów. W zależności od marki samochodu, fachowcy mogą dopasowywać części zamienne, które mają być umieszczone w mechanizmie. Dotyczy to także turbosprężarek o zmiennej geometrii. W razie awarii tego kluczowego elementu w siniku, osoby prowadzące warsztat mogą zaproponować nam kupno już zregenerowanego urządzenia, które pasuje do naszego silnika. Atrakcyjna cena może skłonić nas do tego typu wyboru, który może być idealny dla osób, chcących umieścić dobrze działającą sprężarkę w silniku, bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy.

Regeneracje są przeprowadzane na bieżąco, co oznacza, iż kupując zregenerowaną sprężarkę, mamy pewność, iż wszystkie elementy w jej wnętrzu są nowe, i mogą służyć pracy sprężarki przez długi czas. W wielu wypadkach regeneracja stanowi jedyne wyjście dla osoby, która nie jest w stanie lub nie wyraża chęci kupowania nowego elementu.