Skuteczny olej CBG

Przemysł konopny działa coraz bardziej prężnie i mamy na rynku już naprawdę duży asortyment. Wiele specyfików konopnych, zawiera dobroczynne CBD lub CBG, które są pomocne w zwalczaniu nowotworów, nerwic, zaburzeń lękowych, czy też mniej poważnych chorób. 

Zastosowanie oleju CBG 

olej CBGOlej konopny to substancja niemal magiczna, bowiem jego składa to prawdziwa bomba dobroczynnych składników, jakich nie znajdziemy w żadnej, innej roślinie. Czy jednak powinno nas dziwić, że konopie mogą być panaceum na nowotwory, czy padaczkę lekooporną? Oczywiście, że nie, bowiem powszechnie wiadomo, że najlepsze lekarstwa tworzy Matka Natura. A olej CBG jest tego najlepszym przykładem. Skrót ten został utworzony od łacińskiej nazwy cannabigerol, ale to tak tytułem bycia precyzyjnym, bowiem większość i tak używa jedynie akronimu. Otrzymywanie CBG nie jest tak proste, jak w przypadku CBD, jest go też w każdej roślinie znacznie mniej. Producenci nie są w stanie sprostać globalnemu zapotrzebowaniu i żeby zmienić tą sytuację, należałoby hodować konopie na skalę przemysłową niemal w każdym kraju europejskim, czy azjatyckim. A tego fizycznie nie da się zrobić. Jednak to pokazuje, jak wielkie jest zapotrzebowanie na oleje zawierające CBG. Jeżeli chodzi o ceny to olej CBG o stężeniu piętnastu procent, kosztuje nieco mniej niż dwieście złotych. Opakowania są najczęściej dziesięcio mililitrowe, a produkt stosuje się w ilości kilku kropel na dzień. Zatem łatwo przeliczyć, ze jedno opakowanie wystarczy nam na około trzydzieści dni. 

Warto podkreślić, że oleje CBG nie zawierają, odpowiedzialnego za psychoaktywne działanie, THC. Zatem produkt może być stosowany bez ograniczeń wiekowych i mogą go przyjmować dzieci, jak i osoby w podeszłym wieku, co czyni jego zastosowanie uniwersalnym.