Sportowa podłoga do ćwiczeń

 

Siłownia na której trenowaliśmy co tydzień była częścią najstarszego skrzydła szkoły, i jako taka nie była używana w ogóle od kilku lat. Nie przeszkadzały nam takie warunki, bo stara i wyrobiona podłoga była o wiele wygodniejsza do treningów niż śliskie nawierzchnie sportowe obecnie bardzo popularne w szkołach. Jednak od czasu założenia klubu szermierczego, pomysł odremontowania sali przewijał się coraz częściej.

Podłoga do sali treningowej

podłogi sportowePo podpisaniu umowy ze szkołą, sala należała do nas, i mogliśmy ją urządzić jakkolwiek tylko sobie zamarzyliśmy, więc drobne prace, takie jak choćby odmalowanie ścian, prowadziliśmy podczas treningów, czy po ich zakończeniu, aczkolwiek chcieliśmy, by nasza sala wyglądała nieco bardziej reprezentacyjnie. Podłoga, mimo całej swojej wygody, była jedną z pierwszych rzeczy jaką zamierzaliśmy wymienić. Nie chcieliśmy jednak stawiać na lokalnych majstrów, woląc wysoką jakość nad szybkością wykonania, dlatego też podłogi sportowe do sali  zamówiliśmy od renomowanego producenta, polecanego przez wiele klubów i stowarzyszeń sportowych. Przede wszystkim, nasza podłoga nie mogła być śliska, gdyż ćwiczenia zwykle odbywały się bez używania mat, a na zwykłych, gładkich panelach sportowych bardzo łatwo było stracić równowagę. Dlatego też, zamówiona przez nas podłoga była podobna bardziej do bieżni sportowej, z chropowatą powierzchnią na której bardzo łatwo można było wykonywać wszelkie ćwiczenia.

Podłoga którą wybraliśmy należała raczej do droższych, gdyż chcieliśmy głównie wysokiej jakości i wytrzymałości, jednak do niewielkiej sali, takiej jak nasza, nie było potrzeba jej dużo, a montaż owej podłogi był bardzo tani, w porównaniu do cen konkurencyjnych firm. Byliśmy w stanie więc zamówić podłogę z montażem po bardzo atrakcyjnej cenie.