Sprawdzone płyty termoizolacyjne

Nie da się ukryć, że ocieplanie budynków to bardzo ważna kwestia. Do tej pory standardem było to, że budynki ocieplano przy użyciu styropianu. Materiał ten mimo swojej dużej popularności nie jest wcale najlepszym wyborem. Ostatnimi czasy dostępne są bowiem materiały, które mogą być od styropianu znacznie skuteczniejsze i dodatkowo łatwiejsze w montażu. 

Nowe materiały do termoizolacji 

płyty izolacyjne pirTermoizolację na ścianach budynków tworzy się na wiele różnych sposobów. Jak już wcześniej wspomniano do tego typu zadań wykorzystywano głównie styropian. Stosowanie tego typu materiału jest dość kłopotliwe i zajmuje mnóstwo czasu. W związku z tym warto wybierać inne rozwiązania. Do tych bardziej popularnych zaliczyć można płyty izolacyjne PIR. Materiał ten stworzony jest poliizocyjanuratu, od którego wziął się skrót. Przy użyciu tego materiału można ocieplać różne elementy domu. Z powodzeniem można ocieplić płytami PIR takie fragmenty domu jak fundamenty, ściany, poddasze czy piwnice. Płyty produkowane są najczęściej w rozmiarach 1200 x 600 mm oraz 1200 x 2400 mm. Pianka PIR stosowana była początkowo głównie do celów militarnych. W połowie ubiegłego wieku materiał ten był wykorzystywany również w programach kosmicznych gdzie to taką piankę ocieplano od wewnątrz promy kosmiczne. Dostrzeżono jednak w tym materiale większy potencjał i zaczęto na dobre stosować go do ocieplania. 

Sprawdzone wersje płyt PIR można obecnie bez najmniejszych problemów zakupić. W szczególności warto poszukiwać tych materiałów w sklepach i marketach budowlanych. Zakupienie płyt PIR to wydatek, który z pewnością będzie dobrą inwestycją. Warto bowiem zauważyć, że dzięki takim płytom znacznie spadają koszty utrzymania domu ponieważ w jego wnętrzu zatrzymywane jest ciepło.