Sprawdzone pojazdy akumulatorowe

Z pewnością zabawa zdalnie sterowanymi zabawkami dostarcza maluchom sporo frajdy, dlatego też wiele dzieci je posiada. Mogą to być niewielkie autka albo duże pojazdy z fotelami w środku, w których mogą jeździć już trzylatki lub starsze dzieci.

Jakie są modele pojazdów akumulatorowych?

pojazdy akumulatorowe dla dzieciWiele dekad temu maluchy mogły jedynie pomarzyć o zdalnie sterowanych pojazdach, gdyż te, które były dostępne, były napędzane na pedały. Miały bardzo prostą, metalową konstrukcję i nie należały do najbezpieczniejszych. Dziś w sprzedaży dostaniemy nowoczesne pojazdy akumulatorowe dla dzieci, które samodzielnie jeżdżą i wyglądają niemalże jak kopie prawdziwych samochodów. Są wykonane z wielką dbałością o detale i posiadają sporo zabezpieczeń. Przede wszystkim samochody są wyposażone w kierownicę z klaksonem i sporą ilością różnych funkcji dźwiękowych. Droższe modele mają także wbudowane wejście USB i głośniki, dzięki czemu maluchy mogą słuchać podczas przejażdżki swoich ulubionych piosenek. Auta mają boczne lusterka, wygodne fotele dla kierowcy i pasażera w zależności od modelu, które mają oddzielne pasy bezpieczeństwa. Dzięki nim maluchy siedzą we właściwym miejscu i są zabezpieczone w razie zderzenia z jakąś przeszkodą. W celu zwiększenia widoczności, ale także atrakcyjności pojazdu, samochody mają przednie i tylne światła LED. Sercem pojazdu jest silnik i akumulator, które pozwalają na nieprzerwaną zabawę przez nawet dwie godziny z maksymalną prędkością kilku kilometrów na godzinę.

Zabawa takimi pojazdami elektrycznymi jest całkowicie bezpieczna. Powszechnie samochody są przeznaczone dla dzieci od trzeciego roku życia, ale można w nich wozić mniejsze dzieci, jednak tylko pod kontrolą rodzica, który zdalnie kieruje samochodem za pośrednictwem pilota.