Tani i praktyczny garaż zewnętrzny

Budując dom można wiele zaoszczędzić decydując się na postawienie zewnętrznego garażu. Jest to też najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy mają dom bez garażu a chcieliby parkować swój samochód pod zadaszeniem. Garaże zewnętrzne można kupić w formie gotowych do postawienia konstrukcji. Garaż wychodzi wówczas o wiele taniej od wersji budowanej od zera.

Najkorzystniejsze cenowo są garaże ocieplane

garaż ocieplany do 35 mZastanawiając się nad wyborem rodzaju garażu na swoją posesję na pewno warto rozważyć dwie wersje. Pierwsza to wiata garażowa otwarta od strony wjazdu. Postawienie wiaty jest bardzo nisko kosztowe, ale samochód nie będzie wówczas chroniony przed warunkami pogodowymi panującymi na zewnątrz. Druga opcja jest o wiele lepsza i tylko nieznacznie droższa. Można zainwestować niespełna dziesięć tysięcy złotych w gotowy do postawienia garaż ocieplany do 35 m, na który nie potrzeba żadnych pozwoleń budowlanych. Gotowe garaże w takiej formie można zamówić nawet przez internet. Najlepiej zdecydować się na transport z montażem, bo dzięki temu będziemy mieć pewność, że garaż postawiony został zgodnie ze sztuką i zaleceniami producenta. Jedna i druga wersja zewnętrznego miejsca na parkowanie samochodu jest o wiele tańsza niż stawianie murowanego garażu. Jest to też o wiele korzystniejsze finansowo niż budowanie domu połączonego z garażem. Zewnętrzny garaż nie będzie kosztował więcej niż dziesięć tysięcy złotych i to przy największych jego powierzchniach.

Budując domu warto rozważyć kupno gotowego garażu. Najlepsza będzie wersja zamknięta i ocieplana, którą można bez problemu zamówić bez wychodzenia z domu. Zamawiając gotowy garaż trzeba tylko odpowiednio wcześniej przygotować odpowiedniej wielkości wylewkę pod podłogę. Dobra wylewka zagwarantuje solidne zamocowanie każdej konstrukcji.