Tworzenie zamawianych aplikacji mobilnych

Na trzecim roku studiów informatycznych po raz pierwszy realizowaliśmy projekt dedykowany środowiskom mobilnym. Współpraca w grupie projektowej była tak udana, że wraz z kolegami zaczęliśmy rozważać tworzenie zamawianych aplikacji mobilnych.

Pierwsza zamówiona aplikacja mobilna

aplikacje mobilne na zamówienieNaszym pierwszym zleceniem było stworzenie aplikacji dla przedszkola. Głównym jej celem, w zamyśle właściciela przedszkola i jednocześnie zamawiającego, było ułatwienie komunikacji między pracownikami placówki a rodzicami dzieci. Korzystając z aplikacji rodzice mieli informować przedszkolanki o nieobecnościach dzieci, mogli też sprawdzić ilość godzin, jakie ich pociech spędziły w placówce. W aplikacji pojawiał się również jadłospis dla dzieci na kolejne dni tygodnia. Na samym początku pracy byliśmy przerażeni ilością rzeczy do przeanalizowania i problemów do rozwiązania – musieliśmy zapewnić sposób komunikacji między użytkownikami, zachować ich prywatność i połączyć wszystko z bazą danych. Dodatkowym wyzwaniem było stworzenie atrakcyjnego graficznego interfejsu użytkownika, który byłby przyjazny zarówno dla rodziców, jak i dla pracowników. Szybko okazało się jednak, że dobrze radzimy sobie z planowaniem naszej pracy – podział zadań i ustalony przez nas harmonogram sprawdziły się doskonale. Dzięki temu udało nam się zrealizować projekt w terminie. Teraz, po trzech latach od tamtego projektu, realizujemy aplikacje mobilne na zamówienie już jako profesjonalna firma.

Nasza przygoda z tworzeniem zamawianych aplikacji mobilnych trwa już trzy lata i obserwujemy, że zapotrzebowanie na nie ciągle rośnie. Bardzo się cieszymy, że podjęliśmy się realizacji pierwszej zamówionej u nas aplikacji mobilnej. Dzięki niej uwierzyliśmy w swoje możliwości i założyliśmy firmę generującą comiesięczne zyski.