Usuwanie starych drzew

W ostatnim czasie na terenie Warszawy odbywa się masowe wycinanie starych i chorych drzew. Jak wiadomo duże i stare drzewa stanowią już pewnego rodzaju zagrożenie dla przechodniów jak i jeżdżących nieopodal nich samochodów. Dlatego też co jakiś czas władze miasta sprawdzają, które drzewa trzeba ściąć i wiemy, że nie da się ich już uratować, a mogą tylko wyrządzić komuś przypadkiem krzywdę.

Sprawna wycinka drzew

ścinanie drzew warszawaJak się okazuje w samej Warszawie są nawet specjalne firmy, które zajmują się właśnie profesjonalną wycinką drzew, bo jakby nie patrzeć trzeba mieć w tym wszystkim odpowiednie i spore doświadczenie. Trzeba na jakiś czas zamknąć na chwile drogę, jeżeli star gałęzie przebiegają gdzieś nad jezdnią, także nie jest to wcale taka łatwa sprawa. Dlatego też miasto podchodzi bardzo rzetelnie jeżeli chodzi o ścinanie drzew warszawa z racji ogromnej ilości różnego rodzaju parków, musi zatrudniać na raz nawet kilka firm. Jedna nie dałaby sobie rady przecież ze wszystkimi parkami, a jak wiemy są jeszcze samotne drzewa rosnące gdzieś na osiedlach, które są już praktycznie an wymarciu i trzeba je usunąć. Samo usuwanie jednego drzewa zajmuje kilka godzin, bo najpierw ścina się piłą łańcuchowa sama koronę drzewa gałąź po gałęzi i powoli schodzi się w dół drzewa, przez co wycinka przebiega bez problemowo i nie ma ryzyka, że całe drzewo wali się na drogę, tylko usuwa się je kawałek po kawałku.

Władze miasta jak widać bardzo mocno dbają o bezpieczeństwo swoich mieszkańców, bo jakby nie patrzeć nawet lekka gałąź można wyrządzić ogromną krzywdę na naszym  zdrowi, jeżeli spadnie ona z bardzo dużej wysokości. Niektóre drzewa mają przecież ponad dwadzieścia metrów wysokości, więc zawsze w pierwszej kolejności są przycinane te najwyższe drzewa.