Weekend w Pasłęku

Moda na podróże po Polsce nie przemija. Można wręcz odnieść wrażenie, że chętniej wybieramy wakacje w kraju, niż zagraniczne kurorty. Szukając interesujących miejsc na krótki wypad, warto zainteresować się miejscowościami mniej znanymi. Jedną z nich jest Pasłęk.

Czy w Pasłęku jest gdzie przenocować?

nocleg PasłękWarmia i Mazury kojarzą nam się z malowniczymi krajobrazami pełnymi jezior i lasów. W warmińsko-mazurskim poza znanymi kurortami, znajdziemy jeszcze kilka miejsc, które do tej pory nie zyskały rozgłosu. Pasłęk jest właśnie jedną z takich miejscowości. Niewielkie miasto ma jednak do zaoferowania wiele atrakcji. Oferta rekreacyjna jest bogata, a zabytki, takie jak zamek czy kolorowe kamieniczki zapraszają do poznania jego historii. Wielu może się zastanawiać, czy w tak niewielkim mieście, będą mieli się gdzie zatrzymać. Zmęczeni turyści bez problemu znajdą nocleg Pasłęk jest bowiem dobrze na nich przygotowany. Wystarczy jedynie określić jaki typ zakwaterowania nas interesuje. Znaleźć tam można bowiem zarówno wygodne nowoczesne hotele, jak i noclegi w domach osób prywatnych. Także miłośnicy agroturystyki znajdą w Pasłęku miejsce dla siebie. Szukając pokoju mamy możliwość zakwaterowania w pomieszczeniach zabytkowych budynków w starszej części miasta. Także pod względem finansowym, warto przenocować w Pasłęku. Ceny tam są konkurencyjne do tych, jakie można spotkać w pobliskim Elblągu. Na pewno są też o wiele bardziej atrakcyjne niż ceny w najsłynniejszych miastach położonych nad jeziorami.

Wydawać by się mogło, że w małym Pasłęku, turyści nie znajdą dla siebie zbyt wielu atrakcji. Prawda jest jednak inna. Miasto zaprasza swoją bogatą stroną historyczną i rekreacyjną, a wszyscy chętni podróżnicy znajdą dla siebie miejsce do spania.