Wizualne podejście do kartonów z pizzą

Jedzenie na wynos lub na zamówienie jest bardzo popularne. Oszczędza czas wielu ludziom, którzy nie mają czasu na przygotowywanie posiłków. Do najczęściej wybieranych potraw należy pizza. W związku z tym w każdym mieście jest wiele pizzerii dostarczających jedzenie do domów. Pozostaje pytanie; w jaki sposób konkurować z pizzeriami posiadając własny lokal?

Wizualne podejście do klienta – wygląd kartonów z pizzą

kartony do pizzyPrzeprowadzono eksperyment związany z tym, jak wygląd wpływa na apetyt i decyzje zakupowe konsumentów. Skompletowano grupę dwudziestu osób, którzy otrzymali posiłek w dwóch formach. Jeden z nich był w aluminiowej foremce do zapiekania, natomiast drugi na przyozdobionym talerzu. Oczywiste jest to, że zdecydowana większość wybrała ten drugi wariant. Wynika z tego, że należy zadbać o wizualną stronę serwowanych przez nasz lokal potraw. Jak stosować to w praktyce? Po pierwsze kucharz musi przygotowywać dania, które nie będą odrzucały. Muszą być estetyczne oraz kompozycyjne. Bezwarunkowo należy unikać chaosu na pizzy, ponieważ sprawia on wrażenie, że posiłek jest mniej smaczny. Poza tym kartony do pizzy również powinny być ciekawe wizualnie. Pakując jedzenie w opakowania niskiej jakości tworzymy negatywne odczucia. Warto zapamiętać, że człowiek smakuje potrawę wszystkimi zmysłami, poza słuchem. Początkowo robi to się oczami, następnie nosem, a dopiero ostatnim zmysłem jest smak. Dbanie o takie szczegóły jest niezbędne, ponieważ w ten sposób powstaje dobra opinia o restauracji, poprzedzona dobrym pierwszym wrażeniem.

Nie przez przypadek projekty kartonów do pizzy to tak dochodowe zajęcie. Graficy dawno już zorientowali się jak ważne jest to dla lokali gastronomicznych. Szczególnie jeżeli firma chce być konkurencyjna. Rynek jest dobrze rozwinięty, dlatego każdy stały klient jest na wagę złota. A może opłaca się zastosować coś niestandardowego?