Właściwości odżywcze konopi

Obecne liczne badania naukowe dowodzą, iż konopie siewne są unikatową rośliną mogącą na zawsze zmienić nasz świat. To wszystko dzięki zawartości związków kannabinoidowych, których w żadnej innej roślinie nie znajdziemy. Dlatego coraz częściej widujemy w Polsce i innych krajach Europy zalegalizowane i w pełni autoryzowane sklepy konopne.

Dobre aspekty konopi siewnych dla człowieka

susz konopnyFascynującym faktem jest to, iż konopie siewne od starożytności były wykorzystywane przez ludzi, a wystarczył krótki moment w XX wieku, abyśmy przestraszyli się wyjątkowego działania tej rośliny. Obecnie jednak na nowo uczymy się rozróżniać konopie siewne od indyjskich, ponieważ te odmiany są całkowicie różne od siebie. Produkowany z konopi siewnej susz konopny jest całkiem bezpieczny dla zdrowia oraz psychiki ludzkiej. Z kolei ten z konopi indyjskiej może wywoływać zmiany w psychice, przyspieszać obumieranie komórek mózgowych, a także uzależniać i odurzać. Warto jednak skupić swoją uwagę na konopiach siewnych. To w nich znajdziemy CBD, czyli kannabidiol będący jednym z  ponad 80 związków z grupy cząsteczek zwanych kannabinoidami, oraz jednym z ponad 480 związków naturalnie występujących w konopiach. Wpływają one na układ endokannabinoidowy będący w każdym organizmie żywym na świecie. Gdy działa on poprawnie możemy uniknąć występowania chorób cywilizacyjnych czy neurologicznych albo wspierać ich leczenie, gdy już je mamy.

Godny zainteresowania produktem pochodzenia naturalnego jest obecnie konopia siewna. Do tej pory wywoływała ona wiele negatywnych reakcji, jednak od czasu, gdy nauczyliśmy się rozróżniać odmiany tej rośliny zauważamy ile pozytywnych wartości wynika z korzystania z niej. Dlatego też poleca się na co dzień stosować produkty konopne.