Wybieramy odpowiedni pochładniacz pyłu

Planując otwarcie nowej działalności gospodarczej albo rozwinięcie dotychczas prosperującej, należy myśleć przede wszystkim o bezpieczeństwie. W przypadku salonu wykonującego zabiegi manicure albo pedicure należy dbać o dobór odpowiednich pochłaniaczy pyłu. W jaki sposób należy wybrać odpowiedni model pochłaniacza i dlaczego jego stosowanie jest tak ważne?

Właściwy pochłaniacz do paznokci

pochłaniacz pyłu do paznokciKażda odpowiedzialna stylistka paznokci powinna zaopatrzyć się zarówno w maseczkę ochronną, jak i pochłaniacz pyłu, które to razem w sposób skuteczny mogą zmniejszać ilość wdychanych zanieczyszczeń. Warto zdecydować się na wysokiej jakości pochłaniacz pyłu do paznokci. Jego brak może skutkować między innymi wieloma negatywnymi aspektami, które będą przekładały się na funkcjonowanie naszego organizmu. Przez długotrwały kontakt z pyłem paznokciowym można nabawić się pylicy, astmy oskrzelowej, alergii skórnej oraz problemów ze śluzówką w oku. Niejednokrotnie przyczyny te skutkują koniecznością zrezygnowania z pracy w zawodzie. Wybór odpowiedniego modelu pochłaniacza może być uzależniony od techniki pracy konkretnej stylistki. Można bowiem wyróżnić technikę na mokro oraz na sucho. Pierwsza z nich wiąże się ze stosowaniem płynów, co zapobiega nadmiernemu rozprzestrzenianiu się pyłu w otoczeniu. Do płynu w takim przypadku dodawane są również środki do dezynfekcji oraz substancje zapachowe.

Technika pracy na sucho jest znacznie częściej stosowana przez stylistki paznokci. Jest ona zarówno łatwiejsza, jak i generuje powstawanie niższych kosztów. W przypadku techniki na sucho możliwe jest zastosowanie urządzenia do szlifowania paznokci, czyli tak zwanej frezarki wraz z pochłaniaczem pyłu. Może ona usuwać nawet do 95% występujących zanieczyszczeń, co w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo.