Wybór odpowiedniego wózka półkowego

Wózki półkowe są nieodzownym elementem wielu zakładów pracy. W zależności od jej charakteru mogą spełniać różne funkcje, jednak jedną z podstawowych jest ułatwienie przewożenia towaru z jednego miejsca w drugie. Możemy się z nimi spotkać zarówno w lokalach gastronomicznych czy hotelach jak i w warsztatach czy biurach.

Wózek półkowy – wszechstronne zastosowanie w wielu branżach

wózki półkoweJeżeli chodzi o wózki półkowe do najpopularniejszych z pewnością możemy zaliczyć wózki kelnerskie. Są one doskonale znane właściwie każdemu, nawet jeśli nie z wizyt w restauracji, to z pewnością z filmów. Ze względu na charakter miejsca, w którym są one stosowane powierzchnia pokryta jest materiałem, który zapewnia łatwość w czyszczeniu. Ponadto spotkać możemy się również z wózkami półkowymi biurowymi, ze stali nierdzewnej, a także warsztatowymi. Na szczególną uwagę zasługują wózki półkowe antystatyczne, które zapobiegają powstawaniu elektryczności statycznej, co jest szczególnie istotne na stanowiskach pracy z ochroną antystatyczną, gdzie konieczne jest wyeliminowanie wyładowań. Wybierając wózki półkowe warto zwrócić uwagę na dwa bardzo istotne parametry. Pierwszym z nich jest ilość półek, która powinna być uzależniona od charakteru pracy, w której będzie on wykorzystywany. W przypadku mniejszych materiałów doskonale sprawdzą się trzy półki. Z kolei jeśli materiały są znacznie większe, lepszym wyborem będą dwie półki, które umożliwią bezproblemowe umieszczenie ich na półkach. Kolejnym istotnym parametrem jest nośność, która pozwoli wybrać wózek, który nie przeciąży się pod ciężarem większych gabarytowo przedmiotów.

Cechą nieodłączną wózków półkowych są kółka odpowiadające za możliwość transportu. Na nie także powinniśmy zwrócić uwagę, a rodzaj zastosowanych powinniśmy dobrać względem powierzchni, po której będą się one przemieszczać.