rzeczoznawca

Wycena nieruchomości i skuteczny rzeczoznawca

Czym jest wycena nieruchomości? Kto się tym zajmuje? W jakich sytuacjach i przy jakich problemach oraz kto może się zwrócić do rzeczoznawcy majątkowego o wycenę nieruchomości?

Rzeczoznawca i fachowa obsługa

rzeczoznawcaGdzie znaleźć można odpowiednich i profesjonalnych ekspertów z tej branży? Wycena domów i innych nieruchomości to przygotowany przez eksperta dokument poświadczający cenę rynkową danej nieruchomości oraz ewentualną cenę jej odbudowy. Wycena mieszkań i podobnych obiektów to domena i obowiązek osoby, która według polskiego prawa nazywa się skuteczny rzeczoznawca majątkowy z warszawy . Jest to osoba, która ukończyła odpowiednie i uzasadnione ustawą kursy, zdała egzamin kwalifikacyjny z pozytywnym wynikiem, odbyła praktyki zawodowe oraz została wpisana w centralny rejestr rzeczoznawców majątkowych. W innym przypadku udzielanie takich świadczeń jest karalne i niezgodne z prawem. W przypadku większych miast (na przykład Warszawa) bez problemu znajdziemy przedstawicieli tego zawodu, w mniejszych miejscowościach warto skorzystać z owego rejestru celem znalezienia odpowiedniego urzędnika bądź skorzystać z internetowej wyszukiwarki. Zlecić wycenę nieruchomości może każdy, kto chce uzyskać opinię o danym obiekcie. Najczęściej jednak nie korzysta się z usług rzeczoznawcy „ot tak” z czystej ciekawości, a z powodu zaistnienia pewnych przesłanek.

Na przykład podczas starania się o odszkodowanie za zniszczenia, w sporach sądowych dotyczących nieruchomości czy podczas sprzedaży obiektów będących w przeszłości własnością publiczną, a także prywatną (domy, mieszkania) bądź dokonywaniu inwestycji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *