Wykorzystanie wyprasek na budowie

 

Zabezpieczenie wykopu w odpowiedni sposób zapewnia nam nie tylko bezpieczeństwo, ale też zwiększa w dużym stopniu efektywność prac. Pracownicy mający świadomość, że nie stanie się nic złego mogą pracować dużo szybciej, nie muszą zachowywać przesadnej ostrożności. Użycie jako zabezpieczenia grodzisk jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Użycie wyprasek jako zabezpieczenia wykopu

wypraskiUżywanie grodzisk stalowy do zabezpieczenia różnego rodzaju wykopów o głębokości kilku metrów jest bardzo popularne na dużych budowach. Wypraski stosowane są wszędzie tam, gdzie w niedalekiej odległości od wykopu znajdują się budynki i nie chcemy, aby któryś z nich zaczął się osuwać. Dużą zaletą grodzisk stalowych jest możliwość wykorzystania ich wtórnie. Konstrukcje oporowe wykonane z wyprasek może równie łatwo zdemontować, jak i zamontować, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać kilkukrotnie tego samego materiału. Pozwala to na dużą oszczędność. Można je stosować na każdego rodzaju gruntach, nawet na najbardziej usuwistych terenach spełniają swoje zadanie. Sposób montażu zależny jest od rodzaju gruntu. Najczęściej praktykowana jest metoda montażu za pomocą wbijania grodzisk w grunt, a następnie montaż kotw zapobiegających przesuwaniu się wyprasek. Ta metoda sprawdza się prawie na każdym gruncie, oprócz wyjątkowo twardych gruntów, gdzie wbicie nie jest możliwe, więc trzeba wiercić przy pomocy specjalnie do tego przystosowanych maszyn. Dostępna technologia pozwala na montaż wyprasek o długości kilkudziesięciu metrów. Dzięki temu mamy pewność, że wykop nam się nie zawali oraz nie dostanie się do niego woda z gruntu.

Firmy zajmujące się profesjonalnie montażem grodzisk stalowych cenią swoje usługi od zlecenia lub ilości wykopów, które trzeba zabezpieczyć. Koszt zabezpieczenia wykopu o głębokości do dwudziestu metrów i powierzchni nie większej niż sto metrów kwadratowych to koszt poniżej pięciuset złotych. Może się wydawać, że to duży koszt jednak jakoś usług jest adekwatna do ceny.