Zmiany dotyczące posiadanych kas

Od 1 lipca 2021 roku fryzjerzy, kosmetyczki, lekarze oraz kluby fitness muszą już mieć na wyposażeniu specjalną kasę online. Nieprzestrzeganie terminu wiąże się z nakładaniem na przedsiębiorstwa mandatów. Gastronomia i branża hotelarska takiemu obowiązkowi podlega już od 1 stycznia 2021.

Jaką kasę fiskalną zakupić?

kasa fiskalna łódźW związku z wprowadzeniem zmian w przepisach coraz więcej branż musi posiadać specjalną kasę online, dzięki której będzie na bieżąco wysyłać informacje do Centralnego Repozytorium Kas. Obowiązek ten o roku 2023 będzie dotyczył już wszystkich i tradycyjne kasy nie będą już w sprzedaży. W asortymencie wielu sklepów jest już wprowadzona nowa kasa fiskalna Łódź jest miastem, w którym można ją nabyć oraz w przypadku awarii, skorzystać z serwisowania. Osoby, które zdecydują się na zakup nowej kasy fiskalnej przed obowiązującym terminem, mogą skorzystać z ulgi podatkowej na jej zakup, a maksymalna kwota ulgi to 700zł. Przedsiębiorcy muszą również pamiętać o tym, aby wyrejestrować starą kasę z Urzędu Skarbowego. W sklepach można zakupić różnej wielkości kasy, zarówno takie większe, stosowane w sklepach, jak i mniejsze, które z powodzeniem można używać w terenie. Mniejsze kasy dzięki swej mobilności mogą być używane przez taksówkarzy, osoby wykonujące sprzedaż na wolnym powietrzu czy w branży budowlanej. Branże, które nie zostały jeszcze objęte obowiązkowymi kasami online, mogą korzystać ze starych kas, jednak kiedy będzie ona już niesprawna, musi zostać zastąpiona kasą online.

Urządzenia fiskalne są łatwe w obsłudze i intuicyjne. Przyciski chronione są przed zalaniem oraz zabrudzeniami, dzięki specjalnej powłoce. Istnieje również możliwość używania kasy w rękawiczkach, co jest bardzo praktyczne na bazarkach, kiedy temperatura jest niska. Dzięki dużej odporności można używać ich zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach.